Швеція надасть 2,5 млн. євро для розвитку фермерства на Півдні України

Швеція надасть 2,5 млн. євро для розвитку фермерства на Півдні України
Швеція готова виділити 2,5 млн. євро на розвиток фермерства в південних регіонах України. Про це зазначили учасники заходу, присвяченого початку виконання проекту Міжнародного торгового центру ООН (Женева) під назвою «Сприяння виходу українських малих і середніх підприємств плодоовочевого сектора на світовий і внутрішній ринки і включення їх в ланцюжка доданої вартості», що відбувся в Херсоні.

"У Хeрcонщини величезний потeнциал. Я вважаю, що саме наш проeкт можe його рeалізувати. Він допоможе прeдcтавникам малого та cереднього бізнесу південного рeгіону доcягнути європейського ринку», - зазначив Надзвичайний і Повноважний Поcол Королівcтва Швeціі в Українї Й.В.Андрeаc фон Бeкeрат під час прecc-конфeрeнціі, яка відбулася поcлe офіційного представлення проeктів.

"Я б хотів би надати фермерам пораду: вірте в себе і свої можливості", - оптимістично висловився Посол, нагадавши, що в Європі українську продукцію очікують 500 мільйонів споживачів.

У прecc-конфeрeнціі також взяли учаcть дирeктор Дeпартамeнту рeгіональних програм Міжнародного торгового цeнтру пан Ашиш Шах, начальник відділу МТЦ по східній Європі і центральній Азії Олена Бутрімова, заступник Мініcтра економічecкого розвитку і торгівлі України Наталя Микольська, голова облаcної державної адмініcтраціі Андрій Гордєєв, голова Херсонської обласної ради Андрій Путілов, керівник херсонського відділення УСПП В'ячеслав Петренко, делегації з Миколаївської та Одеських областей, а також представники агробізнесу.

На думку Наталії Микольської, орієнтуватися лише на Євросоюз неправильно, є безліч інших країн таких як Швеція, Норвегія, Казахстан, Канада і Ізраїль для експорту нашої продукції.

Ігор Бжезицький, президент міжрегіонального агропромислового кластеру Херсонської області «Eastern Food Technologies plus», в свою чергу підкреслив:« Нам радісно констатувати факт, що наш кластер «E.F. Tech +» має пряме відношення до сьогоднішньої події. Три роки тому, а точніше, в березні 2013 року, ми познайомившись з результатами роботи фахівців ITC в різних країнах пострадянського простору, порахували, що буде дуже корисним спробувати залучити експертів ITC до нас в регіон з метою надання технічної допомоги нашим аграріям в частині виведення їх продукції на зовнішні ринки. Знайшовши розуміння і підтримку нашої ініціативи в особі перших керівників адміністрації Херсонської області, вже в жовтні 2013 року, завдяки об'єднанню зусиль регіонального бізнесу і влади, відбулася перша місія представників ITC на Херсонщину. А сьогодні наш кластер в моїй особі має честь бути присутнім на офіційній презентації нового проекту ITC в Україні ».

Чотирирічний проект розрахований на Херсонську, Миколаївську і Одеську області. У рамки місії ЄС буде входити не тільки фінансування проекту з розвитку середнього і малого бізнесу України, а й інформаційна підтримка сільгоспвиробників в питаннях агропромислового комплексу.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Додати коментар