Україна не використовує дієвих інструментів для порятунку полонених

Україна не використовує дієвих інструментів для порятунку полонених
Від початку російсько-української війни минуло вже більше трьох років. За весь цей час ситуація з полоненими була різною. Їх було простіше визволити, доки російська влада не використовувала полонених заради піару. А зараз ця тема значно заполітизована з боку країни-агресора.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів радник голови СБУ Юрій Тандіт.

«Фактично, вже більше року долю військовополонених в Росії вирішує одна людина, і по кожному з них ведеться певна робота», – розповів Тандіт.

На думку громадського активіста Дмитра Патєхіна, не можна військовополонених вважати повноцінними полоненими, оскільки Україна досі не поставила питання про те, що на сході відбувається справжня війна.

«Українським законодавством окупація Донбасу та Криму не розглядається як міжнародний збройний конфлікт, на який поширюються норми міжнародного гуманітарного права», – розповідає активіст.

Якщо б ця стратегія була запроваджена, коли лише починалась війна, то Україна мала б значно більше можливостей застосовувати це право на міжнародній арені.

«Ми мали б значно більше можливостей застосовувати гуманітарне право на міжнародних зустрічах та у суді. Чомусь українська влада не користується інструментами порятунку людей, якими торгує Росія», – заявив Патєхін.

Ми називаємо Росію державою-агресором, але намагаємось вести з нею переговори.

«З терористами не ведуть переговори – їх знищують. Тобто з двох можливих і дієвих стратегій ми не обрали жодної, через що кожного разу змушені вдаватися до не дуже чіткої позиції, і навіть не можемо порахувати заручників, які є в Росії», – пояснює Дмитро Патєхін.

Натомість Юрій Тандіт відповів, що в умовах гібридної війни важко дотримуватись більш чіткої стратегії щодо самого статусу війни та військовополонених.

«Вже не Україна, а ПАРЄ визнала Росію державою-агресором. Росія – єдина держава, яка запевняє, що не веде переговорів. Але ми вели і будемо вести перемовини. Оскільки, коли йде мова про життя та здоров’я людей, ми використовуватимемо будь-які методи для того, щоб їх звільнити», – заявив радник голови СБУ.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Додати коментар